17 dni świątecznej laby. Niektórzy bydgoscy uczniowie sporo odpoczną

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Pieczyńska

17 dni świątecznej laby. Niektórzy bydgoscy uczniowie sporo odpoczną

Małgorzata Pieczyńska

Część bydgoskich szkół wydłuża przerwę świąteczną do 7 stycznia. Uczniowie mogą mieć ponad 2 tygodnie wolnego. Co z dziećmi, których rodzice pracują?

Dziś (20 grudnia) ostatni dzień zajęć dydaktycznych w szkołach. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji przerwa świąteczna w nauce potrwa do końca roku. 1 stycznia jest dniem wolnym, więc w praktyce 2 i 3 stycznia uczniowie powinni wrócić do szkolnych ław. Jednak nie we wszystkich bydgoskich szkołach tak będzie. Dyrektorzy mogą bowiem skorzystać z dni dyrektorskich.

Niech sobie odpoczną

- Nasi uczniowie wracają 7 stycznia - mówi Arletta Popławska, dyrektor SP nr 32 w Bydgoszczy. - Miałam sygnały, że wiele dzieci wyjeżdża na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, więc i tak by ich nie było. Poza tym w tym czasie w szkole będzie kładziona sieć komputerowa LAN, więc będzie trochę zamieszania. Zdecydowałam zatem o wykorzystaniu dwóch dni dyrektorskich. To rozwiązanie zaakceptowały Rada Rodziców i Samorząd Szkolny. Lekcji nie będzie, ale zajęcia opiekuńcze tak. W godz. 8-15 do dyspozycji uczniów będzie świetlica.

W dalszej części przeczytasz o tym, jak wygląda organizacja pracy w bydgoskich szkołach. Które szkoły zrobia sobie świąteczzną przerwę aż do 7 stycznia, a które będą otwarte już 2 stycznia?

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.