Zdawałem sobie sprawę w „Idolu”, że jeszcze za bardzo nie umiem śpiewać, ale jak mówił Wiesław Michnikowski, komplementów, nawet bzdurnych, strasznie się przyjemnie słucha - mówi piosenkarz Krzysztof Zalewski.
Profesor Joseph Schatzker jest jednym z najwybitniejszych uczonych na całym świecie, zajmującym się urazami narządu ruchu. Razem z grupą uczonych szwajcarskich stworzył podstawy współczesnej traumatologii. Oto rozmowa z nim.
Od razu widać, po budowie ciała i po spojrzeniu, że największą frajdą dla Grzegorza Stankiewicza jest wyrwanie zęba. Dla dobra pacjentów, w pierwszej kolejności, proponuje jednak leczenie. W końcu: jest w Zębie po to, żeby dbać o zęby mieszkańców....
Dziś premiera naszego filmu „Archikosmos” odkrywającego zapomniane związki katowickiej architektury z podbojem kosmosu z lat 50-70 ubiegłego wieku. Z tej okazji zapraszamy państwa na spacer - szlakiem budynków, które powstały z inspiracji...
Dariusza P. zatrzymano podczas przekraczania granicy z Tajlandią. Nic nie pamiętał...
Dawid Cempa mógł odejść z Krosna. Zawodnik jednak zdecydował, że wiosną chce pomóc Karpatom w obronie 3-ligowego bytu.
Wróży mieszkańcom regionu już od ponad 20 lat, tym samym jest jedną z wróżek z największym stażem. Tajemnice swojej nietypowej profesji zdradziła nam wróżka Grażyna.
Z dnia na dzień w Polsce, również na Kielecczyźnie, jest coraz większy kult świętej Rity. O fenomenie włoskiej świętej, która żyła ponad 600 lat temu, a niedawno doczekała się profilu na Facebooku rozmawiam z ojcem Szczepanem Praśkiewiczem,...
Dawid Ciemięga, pediatra ze Szpitala Miejskiego w Tychach, został zaatakowany w sieci przez antyszczepionkowców. Zidentyfikował ich i pozwał do sądu. Chce pokazać, że autorów obraźliwych komentarzy w internecie można i trzeba pociągnąć do...
Podległy miastu Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli stracił akredytację kuratorium oświaty. A bez niej nie może funkcjonować.
Łukasz Długosz, światowej sławy muzyk ze Skarżyska opowiada o ostatnich wyróżnieniach i artystycznych planach.
Rozmowa z Anną Skowrońską z Białegostoku, stałą Czytelniczką Gazety Współczesnej.
Wybrany w jesiennych wyborach prezydent Łodzi będzie rządził miastem dłużej - 5 lat, a nie jak dotąd 4.
Dane mówią same za siebie: 90 proc. siedmiolatków choruje na próchnicę, a po raz pierwszy rodzice wybierają się do stomatologa ze swoim dzieckiem, gdy ma 2-3 lata.
Wjazd do miasta wkrótce zmieni oblicze i przestanie straszyć turystów. Władze Ustki rozpoczynają budowę lokalnego węzła integracyjnego. Na początek szykuje się remont budynku dworca i przenosiny pętli autobusowej. Później powstanie dworzec...
W sumie dziewięciu uczniów ze słupskiego elektryka i mechanika będzie wkrótce zdobywało licencję na sterowanie dronem. Znajdą się w grupie 95 uczniów z 11 szkół w całym województwie, którym sfinansuje to marszałek województwa.
Podlaski kurator oświaty uratował placówkę przed likwidacją. Burmistrz Choroszczy zaskarżył decyzję do resortu edukacji. Szkoły bronią rodzice, nauczyciele i mieszkańcy wsi.
Tylko przypadek sprawił, że niemiecka książka medyczna znaleziona na strychu kamienicy w Skarszewach poprowadziła do historii wojennej z Podlasia. Do tragicznej i heroicznej postaci lekarza, który wolał umrzeć, niż przyczynić się do śmierci...
Do najdalszych zakątków Opolszczyzny dolatują z pomocą w 20 minut. Aby przyziemić maszynę, pilotowi wystarczy niewielki skrawek drogi, parkingu czy skweru w centrum miasta. Nasze załogi lądowały też na Czarnej Górze, a nawet na Śnieżce.
Ostatni budynek dawnej cukrowni w Szczecinie. Czy uda się go zachować dla pokoleń? Developer uważa, że nie ma wartości historycznej. Budynek jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków
Na wniosek GDOŚ Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Słupsku bada sprawę mączkarni budowanej we Włynkówku.
Nawet ksiądz już mnie nie chce spowiadać, bo mówi, że nie mam grzechów. Przyznałam mu rację - mówi Anna Markowska, słupszczanka, która 19 marca skończy sto lat.
Pistolet wycelowany w głowę ekspedientki i brutalny napad na jubilera w środku gdańskiego Wrzeszcza. Rabunek biżuterii wartej 80 tysięcy złotych to ostatni z serii napadów. Po 7 latach uniewinniający wyrok, który przeszedł bez echa. Jednak to nie...
Sąd Rejonowy w Rybniku umorzył postępowanie w sprawie zbyt głośno bijących dzwonów kościoła Królowej Apostołów w Rybniku, uniewinniając tym samym ojca Jana Pilka, proboszcza parafii przy ulicy Kościuszki. Rybnicki sąd w uzasadnieniu w dużej mierze...
Polacy mają do spłacenia dług wdzięczności, który zaciągnęli jeszcze w poprzednim systemie, mówi ksiądz Tomasz Folga, który jest dyrektorem Caritasu diecezji sosnowieckiej. Pomaga tym, którzy takiej pomocy potrzebują.
Nowy biskup toruński ks. Wiesław Śmigiel w grudniu odbył ingres do toruńskiej katedry św. Janów, przejmując w ten sposób obowiązki od swego poprzednika, ks. bpa Andrzeja Suskiego.
Stare kanapy, krzesła, kuchenki, lodówki, telewizory - z urządzeń, mebli i przedmiotów, które lądują na bydgoskich ulicach, można by skompletować wyposażenie wielu gospodarstw domowych. Choć dzikich wysypisk śmieci z roku na rok ubywa, to i tak...
W Toruniu mogą się pojawić pierwsze wieżowce z prawdziwego zdarzenia. Trwają przymiarki do budowy kilku takich obiektów, jednak jeden z nich „zmalał” już z 25 do 12 kondygnacji.
W środę, 21 marca, aglomeracja katowicka wzbogaci się o kolejną galerię handlową, Gemini Park Tychy. Czy w naszym regionie jest jeszcze miejsce na nowe obiekty tego typu?
Oderwane ucho i 60 szwów - takie rany odniosła 77-letnia przyjaciółka Mieczysława W., który rzucił się na nią w „Jubilacie”. Podeszły wiek nie uchronił go przed karą.
Pod naszą opieką jest 100 dzieci, w tym 30 ofiar wykorzystania seksualnego, mówi Aurelia Jankowska, koordynatorka Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Starogardzie Gdańskim
Pierwsza niedziela bez handlu minęła spokojnie, głównie dzięki pięknej pogodzie, która zachęciła nas do spacerów. Kiedy zatęsknimy za niedzielą w centrum handlowym? 18 marca czeka nas druga niedziela bez handlu. Jak przeżyliśmy pierwszą?...
Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos, a właściwie przejęcie pomorskiej firmy, wzbudza skrajne emocje. Czy firma straci, czy zyska, co z pracownikami, co z rangą i finansami regionu? O co właściwie idzie gra?
Już ponad 15 tysięcy zgłoszeń wpłynęło do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na Opolszczyźnie. Wczoraj w komendzie wojewódzkiej podsumowano trwający półtora roku program.
Była już „towarzyszką panienką” i córką „tego” generała, stylistką i autorką książek. Teraz Monika Jaruzelska chce wejść do polityki.
Od lipca tego roku lekarze będą wystawiali wyłącznie elektroniczne zwolnienia lekarskie. ZUS chwali rozwiązanie, bydgoskie przychodnie niekoniecznie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.