15-letnia Dominika Balewska została najlepszą tancerką disco dance

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
KAD

15-letnia Dominika Balewska została najlepszą tancerką disco dance

KAD

Tańczy zaledwie od dwóch lat i już może świętować swój pierwszy tak duży sukces. Uczennica bydgoskiego Gimnazjum nr 49 zwyciężyła podczas Grand Prix Polski w kategorii solo disco dance powyżej 15 lat.

Mistrzostwa odbyły się 12 grudnia we Wrześni.

- To bardzo dynamiczny styl tańca nowoczesnego - mówi Dominika Balewska. - Zawiera bardzo dużo szpagatów i wyskoków połączonych z figurami gimnastycznymi.

W dzieciństwie chodziła na rytmikę do jednego z bydgoskich domów kultury. Jednak na kilka lat przestała tańczyć. Do tej pasji wróciła dwa lata temu. - Poszłam z ciekawości zobaczyć zajęcia, które są prowadzone w klubie tańca obok mojego domu - wspomina. - Ten styl zrobił na mnie ogromne wrażenie i postanowiłam zapisać się do grupy.

Trenuje trzy razy w tygodniu. Za każdym razem ćwiczy nie krócej niż dwie godziny. Do mistrzostw przygotowywała się od początku roku szkolnego. Zwycięstwo zapewnił jej układ, który wykonała solo. - Taniec jest bardzo kontuzjogenną pasją - ocenia uczennica trzeciej klasy. - Kilkukrotnie miałam już naciągnięte mięśnie, ale na szczęście dobra maść i chwila odpoczynku wystarczyły, żebym mogła wrócić do treningów.

To nie jedyny tytuł, który przywiozła dziewczyna. Wspólnie z Zuzanną Lazarek i Lianną Manucharyan, uczennicami klasy pierwszej, zdobyły wicemistrzostwo Polski w kategorii disco dance - formacja powyżej lat 15.

Dominika już myśli o przyszłości. Jej marzeniem są studia medyczne. - Uwielbiam przedmioty ścisłe - dodaje. - Moim największym sukcesem do tej pory było dostanie się do etapu rejonowego w konkursie biologicznym. Taniec traktuję jako pasję i hobby. Jeśli zaś chodzi o zawód, to chciałabym zostać lekarzem.

KAD

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.