150 szwaczek ma robotę. Od ręki!

Czytaj dalej
Fot. Gala Collezione
Agnieszka Domka-Rybka

150 szwaczek ma robotę. Od ręki!

Agnieszka Domka-Rybka

Regionalne firmy zatrudnią też m.in. tapicerów, informatyków, spawaczy, ślusarzy, inżynierów.

Aż 150 szwaczek i tapicerów poszukuje Fabryka Mebli Gala Collezione do swoich zakładów w Chełmnie i Brodnicy.

To praca, która wymaga zdolności manualnych, wyobraźni i dbałości o szczegóły. Na chętnych czekają programy szkoleniowe, świadczenia socjalne i możliwość nauczenia się nowego fachu.

Poszukiwani i specjaliści, i osoby, które chciałyby się nauczyć zawodu. Doświadczony tapicer może liczyć na pensję w wysokości ok. 3 tys. zł netto. Średnia płaca wykwalifikowanej szwaczki jest wynosi średnio ok. 1900 zł na rękę.

- Planujemy inwestycje na poziomie kilkuset tysięcy złotych - tłumaczy Michał Gronowski, dyrektor zakładu produkcyjnego Gala Collezione w Chełmnie. - Przed nami rozbudowa między innymi działu produkcji szkieletów. Firma zamierza także intensywnie inwestować w pracowników.

- Mamy przygotowane programy szkoleniowe, które pozwolą nauczyć się zawodu szwaczki i tapicera - wyjaśnia Jacek Polak, dyrektor tucholskiego zakładu. - Jesteśmy w trakcie rozmów z urzędem pracy. Liczymy między innymi na pomoc w aktywizacji osób bezrobotnych z okolic. Będziemy także wnioskować o wsparcie na wyposażenie stanowisk i refundację kosztów zatrudnienia.

Branża meblarska nie jest jedyną, która w naszym regionie szuka pracowników. Zatrudniają też m.in. firmy informatyczne.

I tak np. bydgoska Mobica poszukuje programistów. Atos jest otwarty na osoby, które znają języki obce i chcą rozwijać się w branży IT. W tym roku zamierza przyjąć 500 pracowników. To miejsce zatrudnienia nie tylko dla bydgoszczan, bo w Atosie pracują również mieszkańcy innych miejscowości Kujawsko-Pomorskiego i kraju, a nawet obcokrajowcy.

W Bydgoszczy znajduje się także oddział brytyjskiej spółki informatycznej SDL.

Zatrudnia 300 osób, w tym wykwalifikowanych tłumaczy, pracowników wsparcia technicznego, programistów, specjalistów czy kierowników projektów. Również w tej firmie można liczyć na atrakcyjne etaty.

Z kolei ofert pracy dla sprzedawców nie brakuje w regionalnych galeriach handlowych. Znajdą się też etaty w usługach dla przedsiębiorstw, jak m.in. w Centrum Obsługi Biznesu w Bydgoszczy.

Zatrudnia inowrocławski Alstal, w związku z zmianami strukturalnymi przedsiębiorstwa (powstały nowe spółki zależne).

Szuka ślusarzy, zbrojarzy, monterów, inżynierów budowy oraz osób, które są gotowe do pracy zarówno w okolicy Inowrocławia, jak i na terenie całej Polski.

Najwięcej etatów czeka w handlu i sprzedaży

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.