Chcesz płacić mniej za leki? Sprawdź, na jakich zasadach państwo do nich dopłaca. Podpowiadamy też, jak zamienić drogie lekarstwo na jego tańszy odpowiednik. Dzięki tym informacjom można sporo zaoszczędzić!
Przejściowe problemy mogą utrudnić regularną spłatę kredytu hipotecznego. Prawdziwe kłopoty pojawiają się jednak wtedy, gdy taka sytuacja utrzymuje się przez kolejne miesiące. Co robić, gdy nie płacisz rat za mieszkanie? Co robić, gdy masz problem...
Większość osób, które mają problem ze spłatą długów, jako główny powód podaje zbyt małe dochody i chwilowe problemy finansowe. Jak przestać żyć na minusie? A jak zaoszczędzić, gdy domowy budżet, co prawda, domyka się, ale na styk? Sprawdź, jak...
Po pierwsze: Via Carpatia na pewno będzie. Po drugie: będą pieniądze na jej realizację, bo jest to trasa ważna dla wszystkich. Takie są wnioski z posiedzenia Komitetu Wykonawczego Komisji Morza Bałtyckiego Konferencji Peryferyjnych Regionów...
- Nauka matematyki może być ciekawa, wciągająca. Wtedy łatwiej przekonać do niej uczniów - mówi matematyczka Magdalena Molik, współorganizatorka I Lubuskiej konferencji dla nauczycieli matematyki
Taki kłopot jeszcze wczoraj mieli studenci pielęgniarstwa na UMB. Kiedy o sprawie dowiedziały się władze uczelni, karty się znalazły. Pod innymi papierami.
Wybraliśmy projekty, na które trafi 4 mln zł z przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. W puli ogólnomiejskiej zwyciężyła baza rowerów miejskich.
Droga ze Szczuki do Gortatowa została właśnie oddana do użytku. - To największa inwestycja drogowa ostatniego czterolecia w powiecie brodnickim - podkreśla Piotr Boiński, starosta brodnicki.
Pod koniec sierpnia na lotnisku w Podczelu miał się odbyć drugi, niemiecko - polski festiwal muzyki klubowej Nagle Nad Morzem. Miesiąc przed terminem organizatorzy odwołali imprezę. Teraz oczekują od miasta zwrotu pieniędzy, które wydali na...
Sejmik wojewódzki przeznaczył dotację na szczecinecki program zapłodnienia metodą in vitro.
Dla wielu z nich Narodowe Siły Rezerwowe to przepustka do zawodowej służby rezerwowej. Przez dwa dni 155 panów i 65 pań z kartami powołań przekroczyło bramę Centrum Szkolenia Sił Powietrznych. Już dziś zaczną intensywne szkolenie.
Przedsiębiorcy o kadrę rywalizują nie tylko z innymi firmami ze swojej branży, ale również z pracodawcami z zagranicy, głównie z Unii Europejskiej.
Postanowienie, jakie może wydać unijny trybunał sprawiedliwości w sprawie Polski, będzie miał wagę precedensu. Wyznaczy ramy dla ingerowania instytucji unijnych w systemy sądownicze krajów UE - twierdzi konstytucjonalista prof. Marek Chmaj.
Początki tej głośnej sprawy sięgają 2009 roku, kiedy to Grzegorz P., były franczyzobiorca Getin Banku naciągnął pierwszą osobę. 26 września zapadł prawomocny wyrok - bank ma oddać pieniądze ofiarom oszusta.
- Cieszę się, że miasto planuje modernizację komunikacji miejskiej. Trzymam kciuki, aby udało się wszystko zrealizować - mówi pani Jadwiga, którą spotkaliśmy wczoraj na przystanku tramwajowym.
Rodzice i uczniowie obawiają się, że do najbardziej obleganych szkół w przyszłym roku będzie trudno się dostać. - Zwiększymy liczbę klas w liceach i technikach tak, aby dzieci jak najmniej odczuły skutki reformy - zapewniają w gminach w regionie.
Biznesmen Piotr K., karany wcześniej za przestępstwa gospodarcze, w Poznaniu został skazany w swojej trzeciej sprawie karnej. Ale uniknął trzyletniej odsiadki dzięki mało wiarygodnej opinii kuratora sądowego z Ostrowa Wlkp. Opinię sporządził szef...
Problem nieuczciwych sprzedawców prądu czy gazu nie znika. Na podpisanie nowej umowy, nie zawsze uczciwie, namawiani są ufni seniorzy. Potem skargi trafiają do UOKiK, URE i rzeczników konsumentów.
Przed zbliżającym się Dniem Dawcy Szpiku pojawia się sporo apeli o wpisanie się do rejestru dawców. Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku przypomina, że decyzję taką można podjąć każdego dnia. Ważne, żeby była ona przemyślana.
Już niebawem ruszy nabór seniorów chcących skorzystać z teleopieki. W obsłudze sprzętu starszym ludziom pomogą harcerze wolontariusze.
Ma 11,5 tysiąca metrów kwadratowych i pracuje w nim kilkaset osób. Centrum dystrybucyjne Stokrotki w Lublinie ma umożliwić szybszy rozwój sieci handlowej. Na koniec lipca miała prawie 460 sklepów, ale plany właściciela są bardziej ambitne.
KontenerART dobrze już wpisał się w nadwarciański klimat, jednak w niedalekiej przyszłości będzie musiał ustąpić miejsca ekipom budowlanym. Nie zostanie jednak zlikwidowany, a tylko zmieni lokalizację.
Szczury jeżdżące windą, wyskakujące z szybu na ludzi, padłe sztuki na trawniku - w takich warunkach żyli mieszkańcy wieżowca przy ul. Sczanieckiego. Żeby poradzić sobie z plagą w budynku, spółdzielnia musiała wezwać na pomoc fachowców.
50 placów zabaw, 40 siłowni plenerowych, ponad 30 zestawów monitoringu miejskiego i zamontowanego oświetlenia – to tylko część z pomysłów bydgoszczan na inwestycje na ich osiedlach, które zostały zrealizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu...
Zielone serce Bydgoszczy, największy miejski park w kraju. Dzięki swojej bogatej ofercie odpowiednią formę aktywności sportu znajdą dla siebie całe rodziny, rowerzyści, rolkarze, biegacze.
Położony w centrum miasta, jest jego zieloną wizytówką, na dodatek z wyjątkowym artystycznym sąsiedztwem.
Obecne od lat, wkomponowały się w krajobraz miasta – cieszą oko mieszkańców, są podziwiane przez turystów.
Obecnie, to jedna z najpiękniejszych bydgoskich ulic. W ostatnim czasie ponownie odzyskała swój urok. Swoim unikalnym charakterem dodaje blasku Śródmieściu.
Znacząca poprawa funkcjonowania komunikacji publicznej – taki będzie najważniejszy ze skutków zakończenia tej trwającej obecnie inwestycji.
Po zakończeniu przebudowy tej ważnej ulicy kierowcy szybciej dojadą do trasy ekspresowej S5, skróci się czas oczekiwania w godzinach drogowego szczytu, autobusy pojadą wydzielonym pasem, a rowerzyści przeznaczoną dla nich ścieżką.
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Felin” ma dwóch szefów. Jeden, odwołany w styczniu, nadal widnieje w dokumentach sądowych, a drugi, powołany w marcu, urzęduje w gabinecie prezesa. Co to oznacza dla mieszkańców?
Jedna z najważniejszych instytucji kulturalnych w województwie kujawsko – pomorskim zyska nowe możliwości poprzez budowę czwartego kręgu.
Po takim czasie rozpoczęła się rewitalizacja Teatru Kameralnego, który w efekcie będzie połączeniem nowej formuły z jednoczesnym nawiązaniem do historii tego miejsca.
Najważniejsze liczby w telegraficznym skrócie: budowana przez trzy lata, jej odcinek liczy ponad 1,5 km, na dobę przejeżdża przez nią prawie 25 tys. pojazdów – TU dla kierowców z miejsca stała się nową jakością.
Ścisłe centrum miasta, w nim bliskość z naturą: zielenią, kwiatami, rzeką Brdą i dobrą zabawą – na Wyspie Młyńskiej każdy znajdzie dobry dla siebie sposób na spędzenie wolnego czasu.
Czworo kandydatów w Swarzędzu, możliwość zdetronizowania po latach burmistrza Stęszewa czy wójta Komornik oraz pojedynek w tle afery kanapowej. Tegoroczne wybory samorządowe w podpoznańskich gminach zapowiadają się ciekawie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.