Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego gmina Darłowo otrzyma zaległe wpływy z podatków od firm wiatrakowych w kwocie ponad 19 milionów złotych. Dzięki temu spłaci swoje wszystkie zobowiązania kredytowe.
Jan Mikicki z Bornego domaga się od Skarbu Państwa 600 tysięcy złotych za uwięzienie w stanie wojennym. Sprawa zapewne oprze się o sąd.
Po ponad czteroletnich (!) przepychankach i niemocy decyzyjnej szczecineckie muzeum bierze się za renowację pomnika Jana Samuela Kaulfussa, XIX-wiecznego dyrektora miejscowego gimnazjum.
Centrum Zdrowia Psychicznego miało zrewolucjonizować kołobrzeską psychiatrię. Jego uruchomienie z początkiem grudnia obwieszczono jako pewne dwa miesiące temu. Nie wyszło. Zabrakło specjalistów, nie spełniono wymogów lokalowych. Pacjenci mają się...
Dobra wiadomość dla osób korzystających z połączenia kolejowego na trasie Sławno-Darłowo. Szynobus będzie na pewno kursował do końca marca 2019 roku.
Ruszyło odliczanie. Za siedem lat - najpóźniej - mamy pojechać trasą ekspresową z Hrebennego do Piask. A to oznacza, że „siedemnastka” od Warszawy do granicy będzie wówczas trasą dwujezdniową.
Przed rokiem rozmawialiśmy o tym, jak poprawić jakość powietrza. Czekaliśmy wtedy na wdrożenie uchwał sejmiku dot. walki ze smogiem i nowelizację ustawy ws. jakości paliw. Dziś to prawo już jest. Pora zapytać, jakie są efekty, jakie blokady, co...
Były poseł PiS Tomasz G. ma zarzuty w kolejnej sprawie karnej. Tym razem jest podejrzany o wyłudzenie...
Po trzech latach śledztwa sprawa zatrucia Warty przez firmę Bros jeszcze nie doczekała się procesu. Chociaż do sądu trafił już akt oskarżenia, sprawa może wrócić do prokuratury. Sędzia stwierdził bowiem, że akt oskarżenia zawiera braki.
Kontrowersje. Polskę zasypała lawina przesyłek z Chin. Specbrygady celników i pocztowców badają ich zawartość. Resort finansów pracuje nad uszczelnieniem przepisów, bo boi się „nowej luki vatowskiej”.
33 proc. zabawek zbadanych ostatnio przez Inspekcję Handlową nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Jakie nieprawidłowości wykryli inspektorzy?
Pomieszczenia dla ratowników, kasa, zaplecze socjalne a także wygodny hangar dla sprzętu pływającego: kajaków i rowerów wodnych – tak wygląda nowy obiekt, który powstał w miejscu dawnej drewnianej szopy nad stawem na Młynku, w Miejskim Ośrodku...
Trzy czwarte pracowników Sądu Okręgowego w Lublinie przebywało w piątek na zwolnieniach lekarskich. Wcześniej w ten sposób strajkowały pielęgniarki i policjanci. „Epidemię” grypy zapowiadają też nauczyciele. Czy ZUS przyłapał kogoś na nadużyciach?
Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego postanowiliśmy pokazać 10 miejsc w naszym regionie, z których możemy być wyjątkowo dumni.
W przyszłym roku mieszkańcy Rzeszowa zapłacą więcej za wywóz śmieci. Podwyżki cen nie da się uniknąć ze względu na rosnące koszty zagospodarowania odpadów. Do ustalenia pozostaje w zasadzie już tylko skala podwyżek.
5 urządzeń do gier hazardowych, działających niezgodnie z przepisami ustawy, zatrzymali w Rzeszowie funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno - Skarbowego w Przemyślu.
Od stycznia cena energii elektrycznej miała wzrosnąć w niektórych gminach nawet do 70 procent. W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że podwyżek jednak nie będzie. To wcale nie uspokaja samorządowców.
42-letnia Katarzyna Zaniewska z wsi Kołaki Kościelne siłowania się na rękę nauczyła się sama. Od półtora roku startuje w zawodach i już wygrała brązowy medal w Pucharze Świata!
Kilkanaście lat temu w Przemyślu skończyło się eldorado bazarowe. Kilka lat temu akcyzowe. Czy Przemyśl korzysta jeszcze z granicy polsko-ukraińskiej?
Miranda na ulicy ogląda się nerwowo za siebie, boi się kolejnej napaści. Rasistowski atak w Sosnowcu na Hiszpanów i Portugalczyków. Sprawą zajmuje się prokuratura
Na budowę stadionu miejskiego wraz z całym kompleksem sportowym przy ul. Twardowskiego wpłynęła wczoraj tylko jedna oferta. Złożyło ją gdańskie konsorcjum firm Korporacja Budowlana Doraco sp. z o.o. jako lider konsorcjum i PBG S.A. jako członek...
Kierowcy oczekują zmian w oznakowaniu niektórych dróg w mieście. Uważają, że obecne rozwiązania nie gwarantują im pełnego bezpieczeństwa.
Setki odwołanych spraw, choć nikt nie wie, ile dokładnie z powodu protestu. Dziś ma zapaść decyzja, czy urzędnicy sądowi dostaną podwyżki. Jeśli rozmowy z ministrem sprawiedliwości zakończą się fiaskiem, sądy czeka paraliż.
Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Świnoujściu dobiegła końca. Wykonawca - firma Segi-Eko przekazała zadanie do odbioru. To tutaj będą trafiały: papier, plastik, metal, szkło, baterie i akumulatory, zużyte świetlówki,...
Akcja brania L4 w tym tygodniu to oddolna inicjatywa nauczycieli. W ten sposób chcą nakłonić minister edukacji Annę Zalewską do przyznania im podwyżki 1000 zł od stycznia 2019 roku.
Będą dyscyplinarki dla sędziów za koszulki z charakterystycznym napisem „konstytucja”? KRS dokonała wykładni przepisu. Może to oznaczać ewentualne konsekwencje również dla przedstawicieli Temidy z Pomorza.
Po nieco ponad roku funkcjonowania połączenie towarowe z Gdyni do Nynäshamn znika z grafiku Steny Line. Armator chce skupić się na najważniejszej swojej linii z Gdyni - do Karlskrony.
Olga Buława ze Świnoujścia zdobyła tytuł i koronę Miss Polski 2018. Podczas gali, która odbywała się w Krynicy Zdrój, świnoujścianka została ogłoszona najpiękniejszą Polką.
Gdy się rodzą, ważą tyle, ile bochenek chleba. Kruche, bez pęcherzyków płucnych, z niewykształconym mózgiem. To cud medycyny, że niektóre z nich się ratuje.
Najnowszy raport Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę powinien wstrząsnąć polskim społeczeństwem. Aż 72 procent dzieci w wieku 11-17 lat doświadczyło w swoim krótkim życiu co najmniej jednej formy krzywdzenia. Prawie połowa doznała krzywdy ze strony...
Kultowa czerwona ciężarówka i rubaszny Święty Mikołaj to chyba najbardziej rozpoznawalne wyznaczniki światowej marki, jaką jest Coca-Cola. Znane z reklam pojazdy w grudniu ruszają w trasę po Polsce, kolejny raz zahaczając też o Rybnik - jedyne...
Ponad 30 kobiet z naszego regionu zostało wyróżnionych w konkursie Lady D. organizowanego przez europosła Marka Plurę. Zwyciężczynie są utalentowane, odważne, pełne pomysłów. I mimo swojej niepełnosprawności często działają społecznie.
Ponad 5,4 miliona zł unijnego dofinansowania otrzyma Częstochowa na dwa projekty edukacyjne: „Zawodowa Współpraca 2” oraz „Wesołe Przedszkole”. Skorzystają z nich przedszkolaki, a także uczniowie szkół zawodowych. Unijne pieniądze na edukację
Popularne w Bielsku-Białej targowisko przy ul. Lompy zostało wystawione na sprzedaż. – Przynosi nam straty – tłumaczy prezes PSS Społem. Handlujący wskazują na znaczenie tego miejsca i proszą o pomoc. Sprawą zajmują się władze miasta.
Obowiązkowe badania w kierunku depresji, pobyt w szpitalu dopiero po 42. tygodniu ciąży i zakaz dokarmiania noworodków mlekiem modyfikowanym - to nowe prawo dla rodzących
Pracownica obsługująca monitoring przez 8 lat chorowała 683 dni, a następnie wzięła długotrwałe L4. Twierdziła, że przez pracę... Zdaniem sądu, kobieta bezzasadnie zarzucała komendantowi złe traktowanie. Gdyby było jej tak źle w pracy, to nie...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.