W czwartek 20 grudnia Ośrodek Adopcyjny w Gorzowie obchodził jubileusz. - Przez 40 lat około 1 tys. dzieci znalazło dzięki nam rodziców adopcyjnych - mówi kierownik Magdalena Białowąs.
Zakończył się proces Wiesława K. W zeszłym roku zwabił do domu 17-latkę. Na szczęście dziewczynie udało się uciec.
Nieodpowiednie osoby, długie rozpatrywanie spraw i aura tajemnicy, z powodu której nie można ocenić pracy komisji działającej przy wojewodzie lubelskim, a zajmującej się błędami lekarskimi. Takie są konkluzje raportu NIK.
Mimo nakazu sądu, ojciec nie chciał oddać dziecka. Bezradna kobieta o pomoc poprosiła Biuro Rutkowski.
Premier mówi, że podwyżek cen prądu nie będzie. Tylko że miasto, szpital czy Słowianka już mają umowy z ceną wyższą o kilkadziesiąt procent...
Pity za często alkohol, ciężka choroba, pobyt w więzieniu, przemoc, niewłaściwa opieka. To głównie dlatego dzieci są odbierane rodzicom. Adaś i Weronika to dzieci, które po kilku latach spędzą w końcu święta w rodzinnych domach. Ich rodzice...
Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku oficjalnie przyznaje, że syn wiceszefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Bogdana Sakowicza jest pogranicznikiem. Nie wyjaśnia jednak, w jaki sposób został przyjęty do służby.
Katarzyna Bolimowska, Violetta Wabińska-Chmielewska, Leszek Kurek i Piotr Snuszka pożegnają się z dotychczasowymi posadami.
Tego sobie życzmy, jeżdżąc po słupskich rondach zarówno jako rowerzyści, jak i kierowcy samochodów. Skrzyżowania o ruchu okrężnym, zwane też rondami, są zapewne domeną układu komunikacyjnego Słupska, skoro jest ich aż 35.
Pracownicy przynieśli mi do podpisu umowę na dostawy prądu. Tej umowy nie podpisałam - powiedziała w środę Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupsk. Nie chce ona, by miasto przepłaciło za prąd, bo nowa umowa oznacza podwyżkę o 60,64 proc.
Inwestycja zakłada m.in. wykonanie nowej nawierzchni i instalację kanalizacji deszczowej. Z kolei kończą się prace na Wyspie Łososiowej.
Ustczanie otrzymali prezent świąteczno-noworoczny. Zarząd Infrastruktury Miejskiej ogłosił przetarg na dalsze funkcjonowanie darmowej komunikacji od 2 stycznia do połowy czerwca.
Marsz uczniów to protest przeciwko nadużywaniu substancji psychoaktywnych dopalaczy i narkotyków.
Znany lekarz z Międzyrzecza Kazimierz Antonowicz wyjaśnia, dlaczego złożył mandat radnego powiatowego. Przeprasza wyborców i dziękuje im za poparcie.
Wiosną w mieście będzie nowy pomnik. Upamiętni żołnierza wyklętego, który został zastrzelony w kinie Kapitol. I teraz zadanie dla gorzowian: pomóżcie wskazać, gdzie ustawić rzeźbę i... może się do niej dołożycie?
- Muzeum Odry to będzie wzorcowy projekt regionalny. Znajdą się w nim eksponaty i wszystko na temat Odry od Głogowa do Kostrzyna – podkreśla Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli. Umowa na wsparcie finansowe z UE została zawarta. Obiekt ma być...
Mijający rok przyniósł w regionie sporo wyjątkowych wydarzeń. Postanowiliśmy wybrać najciekawsze i przypomnieć je w formie specjalnego - i czysto subiektywnego - zestawienia. Dziś część 1.
Boże Narodzenie jest jednym z najbardziej celebrowanych świąt w czasie roku. Polacy przywiązują nadal ogromne znaczenie do tradycji i obyczajów z nim związanych.
Płyta to idealny prezent dla każdego. I tego, który ma ich już setki na półkach, i miłośnika playlist radiowych. Jakie płyty można kupić w Koszalinie na kilka dni przed gwiazdką?
Dziś o godz. 18.30 w hali Milenium Energa Kotwica Kołobrzeg podejmie Górnika Trans.eu Wałbrzych w meczu w ramach 15. kolejki rozgrywek rundy zasadniczej.
Przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Poznaniu nic nie wiedzą o państwowym proteście weterynarzy. W środę związkowcy wezwali inspektoraty weterynaryjne w całej Polsce do wywieszenia flag i zakładania kamizelek informujących o...
Były oficer UOP, główny świadek ws. porwania dziennikarza Jarosława Ziętary, w 2015 roku nie podtrzymał zeznań obciążających ochroniarzy Elektromisu. Po chwili, na konto firmy związanej ze świadkiem, ludzie Elektromisu przelali pół miliona...
Chełm podpisał umowę z lubelską firmą, która przeprowadza ekokontrole z pomocą drona. Urządzenie wyposażone jest w stację diagnostyczną, która na bieżąco analizuje skład chemiczny dymów wydobywających się z kominów chełmskich domów.
Rozmowa z Wojciechem Krukiem, prezydentem Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
O prospołecznej postawie Wielkopolan pisze prof. Ryszard Cichocki, socjolog.
W powszechnej opinii nasz region uchodzi od lat za jeden z najlepiej rozwijających się w kraju, w którym ludzie są bardzo pracowici i poważnie podchodzą do swoich obowiązków. To wszystko ma przełożenie na dane: niskie bezrobocie czy liczba firm,...
To nie tylko praca przy stosie dokumentów, w tabelach w Excelu i zza biurka. Bo chociaż księgowi od lat realizują ideę pracy organicznej, są przykładem gospodarności, to muszą także dostosowywać się do realiów rynku. Stają się doradcami, są...
Wielkopolska budzi wiele skojarzeń. Jednym z nich jest nowoczesność. O to, w jaki sposób Wielkopolanie udowadniają, że są innowacyjni, zapytaliśmy Pawła Sowę, wiceprezesa stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania i miejskiego radnego.
W piątkowy wieczór o godz. 20.30 Lech zmierzy się w ostatnim tegorocznym meczu z Wisłą w Krakowie. Już dawno spotkanie Kolejorza nie rozgrzewało tak bardzo pozaboiskowych emocji jak właśnie najbliższe starcie z Białą Gwiazdą. Wszystko za sprawą...
Po odzyskaniu niepodległości Poznań mógł się poszczycić jako trzecie miasto w Rzeczypospolitej teatrem operowym. O ile nie było większego problemu z muzykami, o tyle skompletowanie baletu nastręczało wiele kłopotów.
Firma Agrobex swoją działalność rozpoczęła w Wielkopolsce. To tutaj powstały pierwsze inwestycje, początkowo na zlecenie spółdzielni mieszkaniowych. Dzisiaj samodzielne realizacje Agrobexu można spotkać we Wrocławiu, Bydgoszczy, Zielonej Górze.
Profesor Wojciech Lipoński to człowiek tyle zasłużony, co niedoceniany w dziele promocji Poznania. Olimpijczyk z Tokio, autor 19 książek, w tym publikowanych w paru językach dla UNESCO, dwukrotny laureat Złotego Wawrzynu PKOl. Jak zwykle z...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.