Dziś na zawsze spocznie w śląskiej ziemi, swojej ukochanej, Kazimierz Kutz, reżyser, pisarz, polityk, ponad wszystko Ślązak. Wspominamy go. O godzinie 11.00 w Katowicach przyjaciele pożegnają Wielkiego Reżysera przy urnie z jego prochami. Zgodnie...
Radni poprzedniej kadencji Rady Miasta Szczecin zdekomunizowali szczecińskie ulice, ale nadal w gronie patronów tych ulic jest osoba, która nie powinna być wśród zasłużonych. Aleksander Kostka-Napierski jest patronem ulicy na osiedlu Słonecznym....
Róża Zgorzelska z Biedrzychowic jest kustoszem tradycji swojej wielkiej, śląskiej rodziny. Z rodzinnych pamiątek zrobiła muzeum. A z opowieści mogłoby powstać kilka książek.
Są niesamowite. Trzy miesiące w ciągu roku wystarczą im, by się rozmnożyć, wychować i wykarmić młode i otłuścić się z powrotem na zimę. Jeśli zatrzyma im się krążenie, a później je się przywróci - wstają i idą dalej, jak gdyby nigdy nic. Po...
Niczego jej nie brakowało. Mieszkała w pięknym pałacu. Była bogata i utalentowana. Zakochała się w miejskim proboszczu. To był mezalians nie do zaakceptowania. Skończyło się tragedią. „Gra o tron”? „Wersal. Prawo krwi”? To nie opowieść z serialu....
Pielęgnacje, karmienie i sprzątanie. Zadania opiekunów zoo przez lata niewiele się zmieniły, ale sam sposób ich wykonywania już tak. Kiedyś można było trzymać na rękach lewka. Dziś nawet nie wolno wejść do boksu zwierzęcia.
Tak minął rok w szczecińskiej służbie zdrowia. Oto najciekawsze naszym zdaniem wydarzenia.
Rozmowa z Dariuszem Wieczorkiem, szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie.
W 2017 roku umarło 403 tysiące Polaków, najwięcej od 26 lat. Na Opolszczyźnie z powodu zanieczyszczonego powietrza co roku notuje się około 1000 przedwczesnych zgonów.
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nie zamierza anulować kar za jazdę bez biletu, ale jak mówią urzędnicy każdy przypadek będzie traktowany indywidualnie, a wszelkie podniesione w dokumentach kwestie wyjaśnione.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zmasakrował uchwałę wprowadzającą Model na rzecz Równego Traktowania w mieście - wynika ze stanowiska wojewody, który dokument zaskarżył. Magistrat twierdzi z kolei, że WSA wskazał wyłącznie na... „formalną...
Węgry kupują Caracale, śmigłowce, które miały być produkowane w Łodzi. Minęły ponad dwa lata od czasu, gdy PiS utrącił tę inwestycję, a Łódź nie może tego zapomnieć. Trudno się dziwić. Przegrało na tym wojsko i cały region łódzki
Rozmowa z Krzysztofem Swatem, burmistrzem Krynicy Morskiej, miasta położonego na Mierzei Wiślanej.
Co się ciekawego, nie tylko w Toruniu, w minionych dwunastu miesiącach wydarzyło?
Na razie wiadomo, kto nie truje przy ul. Chrzanowskiego. Inspektorzy WIOŚ sprawdzili, że niewinna jest firma AGAD. Ona akurat nie spala odpadów.
W 2019 roku zjemy jeszcze mniej mięsa niż w roku obecnym. Podobno zasmakuje nam owoc o smaku... wieprzowiny, urzekną probiotyczne kiszonki i oczaruje olej z konopi.
Radni Prawa i Sprawiedliwości zaskarżyli do wojewody kilka uchwał rozstrzygających o składzie osobowym komisji. Uważają, że są marginalizowani.
Samorządy miast chcą zmian w przepisach, by alarmy smogowe można było wprowadzać w sytuacjach mniejszego zanieczyszczenia powietrza. Niektóre kraje poziom alarmu smogowego wprowadzają wtedy, gdy w Polsce powietrze uznawane jest za dość czyste
O rozpadającej się w oczach ulicy Smukalskiej w Bydgoszczy mieszkańcy nie dają ratuszowi zapomnieć. Dotąd na dokumentację projektową wydano już... 300 tysięcy złotych przez dziewięć lat!
Bydgoszczanie zapłacą więcej za podatek od nieruchomości, którego stawki wzrosły o kilka groszy. Na razie wysokość innych miejskich danin nie zmieniła się. Zapowiadane są jednak podwyżki cen produktów i usług oraz podatku VAT na niektóre wyroby.
Mijający rok przyniósł nam zmianę układu sił w radzie miasta. PiS straciło większość na rzecz KO. Przypominamy najciekawsze momenty z sesji.
Policjanci z dwóch białostockich patroli zajęli drużynowo 2. miejsce w kraju na tegorocznym turnieju „Patrol Roku 2018”. To ogromny sukces, który jest i pana udziałem.
W ciągu ostatnich kilku miesięcy świat Doroty wywrócił się do góry nogami. O młodej łodziance zaczęto mówić nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Została mistrzynią świata w karate. Stała się jedną z kandydatek do olimpijskiego medalu.
Bardzo udany ten ostatni tydzień roku. Dwa dni świąt to była jakby jedna wielka niedziela, wczoraj mieliśmy taki niby-poniedziałek, a dzisiaj już piątek! Czego chcieć więcej? Tak powinny wyglądać wszystkie tygodnie.
Dziś pogrzeb Kazimierza Kutza. Odszedł kolejny wybitny twórca, wspaniały reżyser. Niestety, coraz ich mniej zostaje. Kazimierz Kutz zostanie pochowany na katowickim cmentarzu, na którym spoczywa wielu znanych przedstawicieli świata nauki, kultury,...
Maria Dębska gra główną rolę w filmie „Pech to nie grzech”, który właśnie trafił na ekrany naszych kin. Możemy ją oglądać również w telewizji - w serialu „W rytmie serca”. Nam aktorka opowiada jak porzuciła karierę pianistki, aby zostać aktorką.
Ceniona dyscyplina sportowa, wywodząca się z komiksu. Zawody dla królików. Brutalna piłka nożna dla „gladiatorów”. Rozgrywka, w której w jednym momencie bierze udział aż 300 osób. Walka o martwą kozę. Oto 25 dziwnych gier i dyscyplin sportowych, o...
Bardziej niż powietrza, głodu, ognia i wojny, smoka, innowierców, socjalistów etc. Kraków zawsze obawiał się największego z możliwych niebezpieczeństw: ZGORSZENIA, osobliwie przez epatowanie nagością. Zagrożenie musiało być realne, skoro już w...
Plecak ważył 30 kilogramów, choć rekordziści byli w stanie przenieść nawet 50. Na dodatek wybierali dni, kiedy wiało niemiłosiernie, a mgła była tak gęsta, że można ją było jeść łyżkami.
Magazyn biznesowy „Forbes” umieścił go na prestiżowej liście „30 przed 30”, oceniając, że jest na prostej drodze, by w przyszłości trafić na listę 100 najbogatszych Polaków. 24-letni Jan Witowski nie skończył jeszcze studiów medycznych, a zdążył...
Szczepan Kachnic ma 29 lat. Miał udar, na pomoc na SOR czekał 10 godzin. Gdyby lekarze szybciej mu jej udzielili, pewnie dzisiaj mógłby normalnie żyć.
Po śmierci Barbary Radziwiłłówny Zygmunt August pogrążył się w depresji,. Pocieszenia szukał w ramionach kochanek i w praktykach magicznych. Z biegiem lat jego zdrowie podupadało i w wieku lat pięćdziesięciu przypominał żywego trupa. Ostatnie...
Kiedy po Warszawie pomykały jeszcze konne dyliżanse, na łódzkich ulicach pojawiły się istne cuda techniki - tramwaje napędzane prądem elektrycznym. Sypały iskrami ze swoich pałąków, zgrzytały niemiłosiernie o szyny na ciasnych zakrętach i często...
Tuż przed Bożym Narodzeniem oficjalnie oddano do użytku wyremontowane ulice Wojska Polskiego i Kombatantów Polskich w Świdwinie.
Trzy nowe obiekty i ciekawa perspektywa przyszłych badań: Muzeum Oręża Polskiego podsumowało akcję „Wraki Kołobrzegu 2018”.
Dziś będziemy kolejny raz przyglądać się fotografii Józefa Sołowiejczyka z 1897 r., na której uwiecznił widok na północno-wschodnią część miasta, rozciągający się z bramy pałacu Branickich.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.