102. urodziny pani Kazimiery Deskiewicz

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow
Jan Szczutkowski redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

102. urodziny pani Kazimiery Deskiewicz

Jan Szczutkowski redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Pięknego wieku dożyła Kazimiera Deskiewicz, mieszkanka Wójcina. Skończyła 102 lata. Z gratulacjami pospieszyło liczne grono gości.

Pani Kazimiera urodziła się 28 stycznia 1914 r. w Rzadkwinie niedaleko Strzelna, w wielodzietnej rodzinie Ignacego i Marianny Barczaków, właścicieli sporego gospodarstwa rolnego. Na utrzymaniu mieli 10 dzieci. Jubilatka wraz z mężem, także Ignacym, wychowała trzech synów i córkę. Za ich sprawą doczekała się 12 wnuków i dziewięcioro prawnuków.

Dziś pozostaje pod opieką syna Adama i synowej Ireny oraz córki Anny.

- Mama jest leżąca i wymaga dużej troski. To jest zrozumiałe w tak sędziwym wieku. Odwdzięczamy się jej w ten sposób za to wszystko, co uczyniła dla nas, dbając o dom i nasze wykształcenie - podkreśla Adam Deskiewicz.

Mimo iż zdrowie pani Kazimiery już nie dopisuje, to jednak diety nie stosuje. Konsumuje to wszystko, co pozostali członkowie rodziny. Oczywiście w ograniczonych ilościach. W uroczystości z okazji tak pięknych urodzin seniorki rodu uczestniczyli członkowie najbliższej rodziny. Z gratulacjami przybyli też przedstawiciele Urzędu Gminy w Jeziorach Wielkich z wójtem Zbysławem Woźniakowskim oraz delegacja sołectwa i uczniów miejscowej szkoły. Dodajmy, że pani Kazimiera nie jest najstarszą mieszkanką Wójcina. W tej wsi mieszka 104-letnia Stanisława Kowalewska.

Jan Szczutkowski

Jan Szczutkowski redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.