10 lat sukcesów Kaspra

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maciej Drabikowski

10 lat sukcesów Kaspra

Maciej Drabikowski

Uczennice Kasprowicza po raz dziesiąty z rzędu triumfowały w mistrzostwach powiatu inowrocławskiego. Ponownie pod wodzą Tomasza Idzika.

W tym sezonie rozgrywki powiatowe były bardzo wyrównane. O zwycięstwie Kaspra decydował ostatni mecz rozgrywek, w którym pokonał Jadwigę (III LO) 2:0 (22, 16).

Wcześniej dziewczęta z I LO były lepsze od zawodniczek Ekonomika 2:0 i 2:0, Konopy 2:0 i 2:0, Jadwigę 2:0. Natomiast z kruszwiczankami grały ze zmiennym szczęściem 0:2 i 2:0. Klasyfikacja: 1. Kaspro-wicz, 2. Jadwiga, 3. Kruszwica, 4. Konopa, 5. Ekonomik.

W zwycięskim zespole walczyły: Ewelina Marciniak, Paula Kozioł, Dominika Maty-szewska, Ewa Jasiukiewicz, Józefina Bętkowska, Agata Grabowska, Karolina Kańciak, Anna Roszak, Natalia Lewandowska, Weronika Zagozda, Zuzanna Witkowska, Julia Jabłońska, Patrycja Kryszak, Natalia Jaworska, Olga Zielińska.

- Dziewczyny rozegrały szereg meczów w ramach ligi o mistrzostwo powiatu inowrocław-skiego. Graliśmy systemem mecz i rewanż - mówi Tomasz Idzik, trener siatkarek Kasprowicz. - Moje podopieczne wykazały się najwyższymi umiejętnościami i wygrały tę rywalizację. Na ten sukces składa się wiele elementów: systematyczne treningi, uczestnictwo od wielu lat w Lidze Pałuckiej oraz turnieje z najsilniejszymi zespołami z regionu.

Przez te 10 lat po osiągnięciu mistrzostwa powiatu Kasprowicza reprezentował Inowrocław w rozgrywkach wojewódzkich.

- Tam czekały na nas szkoły oparte o kluby sportowe: Pałac Bydgoszcz, Sokół Mogilno czy Joker Świecie - podkreśla Idzik. - W wyniku tej rywalizacji zajmowaliśmy zazwyczaj szóste miejsce. W finałach Kujawsko-Pomorskiej Licealiady raz udało nam się pokonać drużynę z Mogilna, co zaowocowało piątą lokatą w regionie.

W tym roku Kasprowicz ponownie trafił w ćwierćfinale wojewódzkim do grupy z Mogilnem, Świeciem i Sępólnem Krajeńskim.

- Zmierzyliśmy się z reprezentacją liceum z Sępólna Krajeńskiego. Wygraliśmy 2:0 i o półfinał mistrzostw województwa zagraliśmy z Mogilnem, które pokonało Świecie 2:0. Przegraliśmy 0:2. Należy dodać, że zespół z Mogilna dotarł aż do finału, w których zajął drugą pozycję - zaznacza trener Idzik.

Inowrocławianki uległy więc późniejszym wicemistrzyniom regionu. - Jestem bardzo usatysfakcjonowany, że moje zawodniczki przez dekadę utrzymują się na pozycji lidera w powiecie - dodaje szkoleniowiec. - Nie jest to rzeczą prostą, ponieważ uczennice po trzech latach nauki odchodzą i trzeba budować zespół na nowo.

Maciej Drabikowski

Redaktor prowadzący Tygodnik Informacyjny Powiatu, Miast i Gmin w Inowrocławiu

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.