Wilki ugrały powtórkę

Sławomir Wojciechowskimaryla.rzeszut@pomorska.pl

Siatkarze Stali Grudziądz jeszcze raz będą musieli zagrać z Wilkami Wilczyn. Zdecydował o tym błąd arbitrów w drugim secie czwartego meczu.

W 1. rundzie play off grupy 1. II ligi mężczyzn Stal Grudziądz w czterech spotkaniach okazała się lepsza od Wilków Wilczyn. W kluczowym meczu w Wilczynie wygrała 3:0 (22, 23, 22). Gospodarze złożyli jednak oficjalny protest do Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie. Dotyczył on sytuacji w secie nr 2. Przy stanie 15:13 dla przyjezdnych sędzia główny przyznał punkt Wilkom, ale sekretarz zawodów w protokole zaliczył go grudziądzanom. I zamiast 15:14 na tablicy wyników pojawił się wynik 16:13 dla zespołu Piotra Gabrycha. Co ciekawe, za chwilę zagrywał zawodnik Wilków zdobywając kolejny punkt. Wtedy miał być remis 15:15. Gospodarze zaczęli głośno protestować, lecz sędziowie nie przyznali się do błędu.

Tuż przed świętami w stolicy zapadł werdykt, w którym napisano: „Decyzją z 24 marca 2016 r., na skutek protestu wniesionego przez klub LUKS Wilki Wilczyn, Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej postanowił anulować sformułowany w protokole meczowym wynik meczu II ligi mężczyzn gr. 1, rundy play off z 13 marca 2016 r. LUKS Wilki Wilczyn - KS Stal Grudziądz i nakazać jego powtórne rozegranie 2 kwietnia 2016 r.”

Decyzja ta wywołała burzę w internecie. Kibice Wilków chwalą ją. Inni sugerują, że zabija ona ducha sportowej rywalizacji. Wielu dziwi się dlaczego mecz nie zostanie powtórzony od stanu 15:14 dla gości w drugim secie. Granie od nowa jest krzywdzące dla Stali. Poza tym klub z Grudziądza poniesie dodatkowe koszty związane z ponownym wyjazdem do Wilczyna i organizacją ewentualnego piątego spotkania w przypadku porażki.

Grający trener stalowców Piotr Gabrych całą sytuację wczoraj skomentował krótko.

- Jest wyznaczony nowy termin, więc gramy - podkreśla. - Wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry z Wilkami.

Spotkanie w Wilczynie rozpocznie się w sobotę o godz. 18. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi Stal 2:1. W przypadku jej wygranej rywalizacja półfinałowa zakończy się. Jeśli lepsi okażą się gospodarze, to piąty decydujący mecz odbędzie się w środę w Grudziądzu.

Dodajmy, że stawką tej konfrontacji jest awans do turnieju półfinałowego o wejście do I ligi oraz mistrzostwo grupy 1. II ligi.